Raamatusoovitus Terviseteraapia spetsialistide poolt #12

image9 📖 DETSEMBRI RAAMATUSOOVITUS 📖 image8

 “Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele” autorid Elena Favilli ja Francesca Cavallo

Ongi kätte jõudnud aeg anda 2020. aasta viimane raamatusoovitus. Mõtlesime kaua, mis see olla võiks, sest viimane raamat võiks kanda ju veidi erilisemat tähendust. Seepärast ongi meie detsembrikuu lugemissoovituseks raamat, mis annab lugejale inspiratsiooni, et isegi kõige raskematel aegadel võib sündida midagi imelist. 

Lõppeval aastal oleme andnud raamatusoovitusi nii lastele, lastevanematele, perekondadele, paaridele, indiviididele, teaduslikku tõestust otsivatele lugejatele, kooli teemadel vastuste otsijatele kui ka kasvatusalal ideede soovijatele. Seega oli parajalt nuputamist, mida teiega jõulukuul jagada. Pöörane 2020. aasta on pakkunud ise palju väljakutseid ja kokkupuuteid teemade ning kogemustega, mida võib-olla poleks kunagi osanud oodata. Ilmselt me ei liialda, kui väidame, et igaühe hinges on ootus paremast ja kergemast uuest aastast. Ja loodame, et meie lugemissoovitus annab inspiratsiooni ja julgustust, et kõik on võimalik!

Käesolevat raamatut "Unejutte mässumeelsetele tüdrukutele" on küll tutvustatud, kui raamatut väikestele tüdrukutele ja noortele naistele, kuid oleme veendunud, et seda võiksid lugeda igas vanuses inimesed, nii naised kui ka tegelikult mehed. Eriti just isad võiks neid lugusid enda väikestele tütardele ette lugeda. Raamatus on 100 erilise naise lugu alates Kleopatrast lõpetades Michelle Obamaga, Vana-Roomast tänapäeva Euroopani, koolilapsest õpetajani. Igal leheküljel on uus lugu, mis on korraga nii uskumatu kui ka innustav. Iga loo juures on põnev ja omanäoline illustratsioon, mis on samuti naiskunstnike poolt joonistatud. 

image7

Mõnikord tundub, et elame ühiskonnas, kus kõvemini ja kaugemale kõlavad maskuliinsed hääled, ka Eestit on juhtimas korralik meestevägi. Kuid tegelikult on koguaeg meie ümber väga palju võimekaid naisi, keda esile tõsta ja kelle häälele suuremat kõlapinda anda. Naised oma loomult ilmselt kipuvad olema alalhoidlikumad. Seetõttu on meie selle aastane viimane raamatusoovitus ehk vajalik ka selleks, et juba maast madalast aidata tüdrukutel aru saada, et nad on vägevad ja võimekad ning seda maha salata pole mõtet. Ikka süstida julgust ja innustust tegema suuri tegusid ja sellest kõvahäälselt ka maailmale teada anda.

image1

Kui olete lugemisega lõpuni jõudnud, siis päris viimastel lehekülgedel on võimalus kirja panna enda uskumatu lugu ning leida üles sisemine kunstnik, et luua üks omanäoline portree.

Soovime kõikidele meie jälgijatele mõnusaid lugemisõhtuid ja imelist uut aastat!

image6

© 2018 Terviseteraapia OÜ